"Зависимостта" в блог "Богословие" 

 В блог "Лирика" - "Остана ми една забава"

 Философските статии на Дiана Харчук ТУК

28 януари 2024

Осторожно-мошенник !

 

Его имя-Христо Николов  Он живет в центре города Варна и там попрошайничает у людей деньги. По крайней мере в предидущий год так и сидел около морского сада. Сейчас уже не сидит, но пишет дома книжечки с философией своего учителя Петра Дунова и росспостраняет в печатном виде: идет на встречу с наивними молодими девушками и втирает им ето учение как единственное спасение и решение их проблем. Теперь так он заробативает себе на жизнь, хотя как по мне-бомж и есть бомж и уже никакие его действия не отмоют репутацию накопленную с годами. 

Живет он один, даже не имеет домашнего животного. Вдовец уже много лет, так и не нашол себе женщину для жизни. Притворно улибаясь и одеваясь в белие одежди как Ангел, думает что все делает правильно и несет людям свет и любовь. Говорит о Боге, но на самом деле его учение противоречит многому тому, что написано в Библии. На ету несусветную ересь ведутся только старие бабушки или молоденькие неуверенние в себе девушки- так как думают что он действительно хороший духовний гуру. Но потеряв себя за его проповедями, они слишком поздно начинают понимать, что все ето бил обман и гипноз. 

Ето очень опасний человек, потому что он мне сказал что хочет править миром потому что может и имеет для етого все необходимие знания.. Дословно говорю.. Имела несчастие с ним бить знакомой, когда только приехала в Болгарию и искала еденомишленников друзей.

Перевод-

Казва се Христо Николов, живее в центъра на Варна и проси пари там. Поне предната година седеше край морската градина. Сега той вече не седи, а пише книги вкъщи с философията на своя учител Петър Дънов и ги разпространява в печатен вид: ходи при наивни млади момичета и им втрива това учение като единствено спасение и решение на проблемите им. Сега той така си изкарва хляба, но за мен бездомникът си е бездомник и никакви действия няма да измият натрупаната с години репутация. 

Живее сам и дори няма домашен любимец. Вдовец от много години, той все още не е намерил жена, с която да живее. Престорено усмихнат и облечен в бели дрехи като ангел, той си мисли, че прави всичко както трябва и носи светлина и любов на хората. Той говори за Бог, но всъщност учението му противоречи на голяма част от написаното в Библията. Само стари баби или млади момичета, които нямат самочувствие, се хващат на тази абсолютна ерес, защото смятат, че той е наистина добър духовен гуру. Но загубили себе си зад неговите проповеди, те започват да разбират твърде късно, че всичко е било измама и хипноза.

Това е много опасен човек, защото той ми каза, че иска да управлява света, защото може и има всички необходими знания за това.. Казвам го буквално.. Имах нещастието да се запозная с него, когато За първи път пристигнах в България и търсех спътници.

 

Няма коментари:

Публикуване на коментар